Hlavní program Další programy El. obchody Kdo a jak nám pomáhá Info a odkazy Napište nám Kontakty Atlas NNO
Internetové produkty pro neziskovky
Publikační systém Rozruch 2.0
Rozruch 2.0 je systém pro tvorbu a správu obsahu internetové prezentace. Nabízí rozsáhlou funkčnost, přizpůsobitelnost, velmi jednouchou administraci bez nároků na odbornou zdatnost obsluhy. Obsah internetové prezentace je možné měnit z jakéhokoliv počítače s přístupem na internet.
Co je Rozruch 2.0
 
Rozruch 2.0 je systém pro tvorbu a správu obsahu internetové prezentace. Nabízí rozsáhlou funkčnost, přizpůsobitelnost, velmi jednouchou administraci bez nároků na odbornou zdatnost obsluhy. Obsah internetové prezentace je možné měnit z jakéhokoliv počítače s přístupem na internet. Rozruch 2.0 patří mezi publikační systémy. Často se pro něj využívává i název redakční systém.  
 
Komu je publikační systém Rozruch 2.0 určen  
 
Celý systém je postaven tak, aby vyhovoval nárokům prezentací jakéhokoliv rozsahu. Spokojeni s ním budou také provozovatelé elektronických časopisů, zpravodajů nebo informačních serverů.  
 
Publikační systém Rozruch 2.0 je složen ze dvou částí:
 
administrační prostředí – slouží k obsluze systému a jeho konfiguraci
prezentační část – slouží pro zobrazování článků a funkčních součástí - část přístupná návštěvníkům  
 
Co obsahuje publikační systém Rozruch 2.0
 
K dispozici je  velké množství funkčních součástí, které je možné vzájemně kombinovat a sestavit tak web přesně podle požadavků. Hlavním prvkem systému je progresivní wysiwyg (html)  editor. Pomocí tohoto editoru je možné připravovat články, provádět jejich aktualizaci stejně tak jednoduše jako psát texty v textovém editoru. Nejdůležitější znaky našeho publikačního systému:
 • jednoduchá, rychlá a intuitivní obsluha
 • bohatá funkčnost a možnost úprav na míru
 • jednoduchá příprava obsahu pomocí integrovaného vizuálního editoru, uživatel nemusí znát HTML jazyk
 • možnost neomezeného počtu kategorií a podkategorií
 • jednoduchá správa kategorií
 • jednoduchá správa článků a textů
 • multiuživatelský systém
 • multijazyčnost
 • podpora flash prvků
 • možnost práce s CSS styly
 • propojení na internetový obchod
Jak pracuje publikační systém Rozruch 2.0
 
Před začátkem práce se každý uživatel musí do systému přihlásit. Po ověření oprávněnosti vstupu se mu sestaví strom s funkcemi a částmi, ke kterým má povolený přístup (různí uživatelé mohou mít přidělena různá práva – typickým příkladem je, že jeden uživatel článek připraví a druhý ho bude moci po kontrole povolit pro zveřejnění).
 
Po kliknutí na některou z položek se zobrazí pracovní plocha příslušné funkce – součásti. Může jí být například definice anket nebo progresivní wysiwyg prostředí. Právě s ním se setkáte při tvorbě nebo editaci článků – obsahu. 
 
Pomocí tohoto editoru systému Rozruch 2.0 můžete vytvářet článek, vkládat do něj tabulky, obrázky, odrážkové seznamy, symboly, horní a spodní indexy, odkazy na jiné stránky apod. Jednotlivé odstavce je možné zarovnávat také do bloku. Napsané věty, odstavce, vložené obrázky nebo tabulky můžete také jednoduše přemisťovat v rámci dokumentu. Stačí jen pouze označit, chytit a přemístit.
 
Díky vizuálnímu prostředí wysiwyg (což ve volném překladu znamená „co vidíš to dostaneš“) máte přímo při přípravě článku neustále přehled o tom, jak bude vypadat z pohledu návštěvníka vaší prezentace.

Vkládání článku - výběr kategorií, nastavení datumu, autora apod.
  

Vkládání článku - wysiwyg editor a vkládání obrázku
 

Vkládání článku - vkládání tabulky, Anketa - definice
 

Autoři - přehled, editace
  

Komentáře ke článkům - výpis, Uživatelé - přidání  
  

Poznámka: Uvedené obrázky představují pouze ukázky z administračního prostředí publikačního systému Rozruch 2.0. Obrázky se na kliknutí zvětší.Provozováno na publikačním systému Rozruch 2.0 od společnosti Šilhavý s.r.o. (c) centrála IT